Xbox 360 Mağazası Kapatılıyor – Technopat

Microsoft tarafından 2016 yılında Xbox 360 oyun konsolunun üretimini sonlandırılmış olsa da o zamandan beri cihaz desteklenmeye devam ediliyor. Öte yandan şirket bu desteğin bir kısmını Xbox 360 Mağazası’nı 29 Temmuz 2024’te kapatarak kesecek.

Microsoft’un açıklaması şu şekilde: “2005’te piyasaya sürülen Xbox 360’tan bu yana çok şey değişti. Teknoloji gelişti, oyuncuların beklentileri değişti ve Xbox Series X|S’yi şimdi ve gelecekte oynamak için en iyi yer haline getirmeye odaklandık.”

Kapatma tarihinde, Xbox 360 konsol sahipleri artık Xbox 360 mağazasından herhangi bir yeni oyun, indirilebilir içerik paketi veya başka içerik alamayacak. Benzer durum market.xbox.com adresindeki web tabanlı Xbox 360 Marketplace için de geçerli durumda. Ek olarak Microsoft Movies & TV uygulaması da aynı tarihte kapatılacak ve uygulamadan satın alınan filmler veya TV dizileri artık konsolda oynatılamayacak.

Bu arada alınan herhangi bir Xbox 360 oyunu, mağazanın kapatılma tarihinden sonra da konsolda oynanabilir olmaya devam edecektir. Bu, satın almış olabileceğiniz ve daha sonra sildiğiniz herhangi bir dijital oyunu içeriyor.

Ayrıca, satın aldığınız Microsoft Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X konsollarıyla geriye dönük uyumlu herhangi bir Xbox 360 oyunu bu konsollarda oynanmaya devam edilebilir olacak. 29 Temmuz 2024’ten sonra bu yeni konsollarda Xbox 360 geriye dönük uyumlu oyunları satın almaya devam edebileceksiniz.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih