X, Bazı Web Sitelerine Bağlantıların Açılmasını Geciktiriyor

X ya da eski adı ile Twitter, iddialara göre belirli web sitelerine bağlantı açma hızına haksız bir kısıtlama getiriyor. The Washington Post’un haberine göre X’in bunu uyguladığı web siteleri arasında Facebook, Instagram, New York Times, Reuters, The Times, Bluesky ve Substack dahil olmak çeşitli isimler var. Bu sitelerin ortak noktası ise geçmişte Elon Musk tarafından eleştirilmiş olmaları. Kullanıcılar, X’te yayınlanan bağlantılardan söz konusu web sitesine yeniden yönlendirilmeden önce yaklaşık 5 saniyelik gecikmeler bildiriyor.

Öte yandan, haberin çıkmasından kısa bir süre sonra sosyal ağ, söz konusu sitelerin bazılarına getirilen sınırlamayı kaldırdı. Değişiklik, X tarafından trafiği izlemek için kullanılan t.co bağlantı kısaltma hizmetini etkiledi. Bu ayrıca, X’e etki alanı üzerinden yönlendirilen trafiği kısıtlama veya engelleme yeteneği veriyor.

Bu belirli platformlara yönelik trafiği kısıtlama kararının sebebi belirsiz ancak Elon Musk yönetimi altında X’in tartışmalı daha birçok haberle gündeme geleceği kesin.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih