WhatsApp, Yapay Zeka Aracılığıyla Çıkartma Oluşturulabilecek Özelliği Test Ediyor

WhatsApp, kullanıcıların yapay zeka kullanarak özel çıkartmalar oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor. Yapay zeka etiketleri, henüz belirtilmemiş Meta tarafından sağlanan güvenli teknoloji tarafından desteklenecek. Ayrıca uygunsuz üretilen çıkartmaları da bildirme seçeneği bulunacak.

Şu anda Android için WhatsApp’ın en son beta sürümü çıkartmalar sekmesinde yeni bir “Oluştur” düğmesi içeriyor. Bu düğmeye dokunulduğunda, kullanıcıların bir metin girebileceği ve bu metni yansıtan benzersiz bir çıkartma oluşturabileceği bir ekran açılıyor.

Yapay zeka ile oluşturulmuş çıkartmaları kullanan kullanıcılar, bu çıkartmaları özel imzalar ile tanıyabilecekler. Oluşturulan çıkartmalar ise muhtemelen yapay zeka tarafından oluşturulduğuna dair özel bir imzaya sahip olacak.

Özellik şu anda halen Android üzerinde erken beta testinde. Ancak benzer bir özelliğin Instagram ve Facebook Messenger için de geliştirilmekte olduğu söyleniyor.

Tüm bunların aksine, yapay zeka kullanımı büyük şirketlerin ele alması gereken gizlilik ve içerik denetleme endişelerini de artırıyor. Yakın zamanda Microsoft ve OpenAI, şirketlerin AI modellerini eğitmek için kişisel verileri izinsiz kullandıklarını iddia eden kullanıcılar tarafından dava edilmişti.

Kendisini psikoloji ve bilim dalına adamış ancak teknolojiden hiçbir zaman uzak kalamayan, bilgilerini dış dünyaya aktarıp bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesini savunan teknoloji yazarı.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih