TurkNet GigaFırsat Kampanyasıyla 1.000 Mbps’ye Kadar Hızla Tanışın!

Türkiye’de müşterilerini 1.000 Mbps’ye kadar fiber internet ile tanıştıran TurkNet, geçtiğimiz günlerde yeni bir kampanyasını daha duyurmuştu. GigaFırsat ile TurkNet GigaFiber ilk 6 ay boyunca ayda 249.90TL yerine 179.90! Kullanıcılar sınırlı bir süre için 1.000 Mbps’ye varan indirme ve yükleme hızına indirimli fiyattan sahip olabilecek.

İlgili kampanyada şirketin amacı, TurkNet GigaFiber hizmetinin daha geniş kitleler tarafından deneyimlenebilmesi.

GigaFırsat Kampanyasından Nasıl Faydalanırım?

TurkNet, GigaFiber hizmetini kendi fiber altyapısından sunuyor. Şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli (Gebze) ve Bursa’da bulunan GigaFiber hizmeti yakında daha fazla bölgeye genişleyecek. Yani kampanyadan yararlanmak ve 1.000 Mbps’ye kadar eşit indirme ve yükleme hızı deneyimlemek isteyen kullanıcılar, yukarıda belirtilen 5 ilde ikamet ediyor olmalı. 

Ayrıca belirttiğimiz şehir / ilçelerin her bölgesinde de henüz hizmet aktif değil. Bunun için TurkNet web sitesi üzerinden altyapı sorgulaması yapmalı ve TurkNet GigaFiber bulunan bir bölgede olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Altyapı sorgulaması sonrasında bölgenizde GigaFiber hizmeti yoksa bölgenize ulaşması için nasıl talep oluşturacağınızı aşağıda sizler için özetledik. 

Kampanyanın bir diğer şartı, yeni müşteri olmak. Yani şimdilik mevcut müşteriler söz konusu kampanyadan yararlanamıyor. Girişte de belirttiğimiz gibi, TurkNet’in amacı, yeni kullanıcıların TurkNet GigaFiber’i deneyimlemesi.

turknet gigafırsat

Kampanya şimdilik GigaFiber hizmetiyle sınırlı olsa da şirketin diğer hizmetlerine de yakında benzer bir uygulamaya gitmesi olası.

Peki TurkNet GigaFiber Nedir?

Türkiye’nin başarılı servis sağlayıcılarından olan TurkNet, kendi altyapısı ile sunduğu GigaFiber hizmetini 1.000 Mbps’ye kadar eşit indirme ve yükleme hızıyla sunuyor.

GigaFiber hizmeti, TurkNet’in diğer hizmetlerinde olduğu gibi taahhütsüz ve kotasız bir hizmet olmasının yanı sıra farklı bir operatörden geçmeniz durumunda taahhüt cayma bedelinin 1.000 TL‘ye kadar olan kısmı da TurkNet tarafından faturanızda indirim olarak karşılanıyor. Adresinizde TurkNet GigaFiber varsa, siz de hemen TurkNet’li olmak için başvurunuzu iletebilirsiniz.

  • Taahhüt ve kota yok: Hizmetinizi memnun olduğunuz sürece kullanın. Kota derdi olmadan da Steam’den dilediğiniz gibi oyun indirebilir, Netflix’ten 4K içerik izleyebilir ve canlı yayın yapabilirsiniz.
  • Yüksek upload hızları: 1.000 Mbps’ye kadar hız seçenekleriyle Zoom ve EBA gibi platformlara kesintisiz erişim sağlayın. Twitch, TikTok ve YouTube gibi platformlarda en yüksek kalitede canlı yayınlar yapın.
  • Dünya kalitesinde hizmet: TurkNet, dünya hızında ve kalitesinde GigaFiber’i tamamen kendi altyapısında sunuyor. Sizi özgürleştiren, yüksek hızlı ve müşteri odaklı hizmet, sürekli iyileştirilmeye devam ediliyor.
  • 7/24 müşteri desteği: Dilediğiniz zaman TurkNet’e ulaşabilirsiniz. Destek talepleriniz hızlı çözülüyor.
  • Hızlı müdahale ve çözüm: TurkNet’in kendi altyapısında olan bu hizmette gerekli tüm müdahaleleri kendi uzman ekibi rekor sürelerde yapabiliyor.

Peki 1.000 Mbps ile Neler Yapılabilir?

1.000 Mbps gibi bir internet hızı ile yukarıda da belirttiğimiz gibi anlık 125 MB/s veri aktarımı yapma şansınız bulunuyor. Yani indireceğiniz bir oyun, film veya büyük bir dosyayı saniyeler içinde indirebilirsiniz. Ancak Türkiye’nin ortalaması olan 26.87 Mbps ile anlık yaklaşık 3.3 MB/s veri indirebilirsiniz. Bu da birçok işlem için oldukça yetersiz.

Yüksek Boyutlu Oyunları Dakikalar İçinde İndirebilirsiniz

1.000 Mbps internet ile yüksek boyutlardaki oyunları dakikalar içinde indirebilir ve oynamaya hazır hale getirebilirsiniz. Oyun denince aklımıza “GTA 5 kaldırır mı?” sorusu geliyor. Bu soru “GTA 5 ne kadar sürede iner?” şeklinde de sürekli karşımıza çıkıyor.

GTA 5’i örnek olarak aldığımızda, yaklaşık 100 GB’lık bir boyut olduğunu görüyoruz. 100 GB bir veriyi, 1.000 Mbps internet ile ne kadar sürede indireceğimizi ise saniyede indirilen veri miktarıyla ölçeceğiz. 1.000 Mbps internetimiz saniyede ortalama 125 MB/s veri indirebiliyor. GTA 5’i 100 GB olarak ele alırsak, her bir GB’ını 1024 MB olarak düşündüğümüzde 102.400 MB gibi bir değer çıkıyor. Bunu da 125’e böldüğümüzde 819 saniyeye ulaşıyoruz. Bu da yaklaşık 14 dakika yapıyor.

Yani GTA 5 gibi yüksek boyutlu bir oyunu 1.000 Mbps internet hızı ile 14 dakikada indirebilirsiniz.

1.000 Mbps Hız ile Yüksek Çözünürlüklü Videolar İzleyebilirsiniz

Günümüzde çok yüksek çözünürlüklerle birlikte yüksek bitrate ve yenileme hızı sunan bir akış servisi henüz yok. Ancak buna rağmen YouTube 8K videolar için destek getirdi ve artık 8K videolar izleyebiliyoruz. Ayrıca TurkNet’in internet hızı konusunda lider olduğu Netflix de 4K HDR film ve dizi bölümleri yayınlıyor. Bu çözünürlüklerle birlikte de tabii ki anlık olarak indirmeniz gereken veri miktarı oldukça yükseliyor.

YouTube üzerinden 8K bir video izlerken, 1.000 Mbps internetinizin yaklaşık 10’da 1’i yeterli oluyor. Buna HDR ve yüksek yenileme hızı eklendiğinde değer yaklaşık 2 katına çıksa da yine fazlasıyla yeterli bir internetimiz olmuş oluyor. Sınırları zorladığımızda, modeminize bağlı 5 kişi aynı anda YouTube’dan yüksek tazeleme oranına sahip 8K HDR video izleyebilir.

Netflix’te de durum çok farklı değil. UHD yani 4K çözünürlük sunan Netflix, bu içeriklerde HDR ve diğer teknolojileri de sunabiliyor. Bu da yüksek internet hızı ihtiyacı demek. YouTube’a göre Netflix içerikleri çok daha yüksek bitrate değerine sahip. Yani YouTube’daki 8K bir içerikle Netflix’teki 4K HDR bir içerik neredeyse aynı bant genişliğine ihtiyaç duyuyor. YouTube’un 8K video için 1.000 Mbps’in 10’da 1’i kadarına ihtiyacı varken, Netflix’in de 4K HDR içerikler için 1.000 Mbps’in 10’da 1’ine ihtiyacı var. Yani bu da aynı modeme bağlı 10 kişinin aynı anda 4K HDR film veya dizi bölümünü izleyebileceği anlamına geliyor.

Yüksek Çözünürlüklü Görüntülü Görüşme Yapabilirsiniz

Pandeminin getirdiği koşullarla birlikte görüntülü görüşme yapma olasılığımız oldukça arttı. Gerek işlerimiz için gerek de sevdiklerimizi görmek için görüntülü görüşmeler biçilmiş kaftan. Simetrik 1.000 Mbps bir internette, upload yani yükleme hızınız da 1.000 Mbps’ye erişiyor. Görüntülü görüşme yaptığınız esnada hem upload hem de download hızının önemi yüksek.

Görüntülü Görüşme

Yüksek çözünürlüklü ve yüksek bitrate oranlı görüntülü görüşme desteği olan yazılım neredeyse yok. Standart olarak görebileceğimiz WhatsApp, Zoom, Skype gibi uygulamalar için çok da yüksek olmayan internet ihtiyacı mevcut. Ancak evinizde tek olmadığınız bir durumda aileden birinin görüntülü görüşme esnasında upload hızını deyim yerindeyse sömürmesi, bant genişliğini zorladığı için online oyun oynarken sizi oldukça olumsuz etkileyecektir. Bununla birlikte telefonlarımız yaptığınız görüşmeleri (eğer ayarladıysanız)  ya da görüşmede aldığınız notları ve görselleri yedekleyecektir. Yüksek bir upload hızına sahip olmanız, telefonlarınız yedekleme yaparken sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Böylelikle interneti kullanan diğer kişiler bu durumdan etkilenmeden işini görebilecek.

Kaliteli Canlı Yayınlar Yapabilirsiniz

Instagram, Twitch ve YouTube gibi platformlarda canlı yayın yapan insan sayısı oldukça arttı. Eğer siz de bu ve bu gibi platformlarda canlı yayın yapan biriyseniz, simetrik 1.000 Mbps internet tam size göre. 1.000 Mbps internet hızı, yapacağınız yüksek çözünürlüklü ve yüksek bitrate değerine sahip yayınlarda bile zorlanmadan işinizi görebilecek cinsten bir hız. Twitch, iştirak anlaşması olan yayıncıları için maksimum 8000 bitrate yayın hakkı tanıyor. Bu da anlık 8 Mbps upload hızı kullanımı anlamına gelmekte. Yani 1.000 Mbps olan upload hızınızın 8 Mbps kadarı yayın için kullanılıyor.

Kullanılan bu 8 Mbps, yayın yaptığınız esnada bağlantınızda herhangi bir sorun çıkarmaya engel olabilecek bir hız olmadığından, online oyun oynarken herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Ayrıca yayın yaptığınız internete bağlı diğer cihazlar ve kullanıcılar da upload hızını kullanmalarına karşın yayınınızı baltalayamayacak 🙂

Düşük Gecikme Oranıyla Düşük Paket Kaybı

1 Gbps yani 1.000 Mbps düzeylerindeki bir internet hızı ile yüksek bant genişliğine sahip olursunuz. Bu da işlerinizi hallederken herhangi bir ek gecikmeye yol açmaz ve paket kaybının da önüne geçer. Ayrıca fiber altyapı sayesinde ekstra düşük gecikme değerlerine ulaşırsınız.

Bant genişliğinin yüksek olmasını, bir otobandaki şerit sayısı ile oranlayabilirsiniz. Ne kadar çok şerit varsa trafik o kadar rahat ve hızlı akar.

Gecikme ve paket kaybındaki azalmalar, çevrimiçi oyun, VoIP ve video konferans kullanan herkes için çok daha iyi bir deneyim anlamına geliyor.

Uygulama ve İşletim Sistemi Güncellemeleri

Kullandığımız bilgisayarlardan tutun, akıllı telefonlardan evdeki akıllı aletlere kadar her ürün için yazılım ve işletim sistemi güncellemeleri yayınlanıyor. Bu güncellemeler çoğu zaman büyük olduğu için, yavaş internet bağlantıları sebebiyle hem kullanıcısına hem de aynı internete bağlı diğer kullanıcılara potansiyel sorun olarak görebiliriz.

Bir Windows bilgisayar veya akıllı telefonumuz için işletim sistemi güncellemesi geldiğini varsayalım. Güncellemenin yapılması elzem, bir an önce bitmesi gerekiyor ve işinize döneceksiniz. 1.000 Mbps bir internet ile dert etmeniz gereken tek şey bilgisayar veya akıllı telefonunuzun bu güncellemeyi kurma süresi ve yeniden başlama süresi olacaktır 🙂

galaxy s21 5g android 12 one ui 4

Örneğin 2 GB (2048 MB) bir işletim sistemi güncellemesi, 1.000 Mbps (125 MB/s) internet ile yaklaşık 16 saniyede iner. Bundan sonrası cihazınıza kalmış.

Bulut Oyun Platformlarında Gelişmiş Deneyim

2021 yılından itibaren popüler olmaya başlayan bulut oyun servisleri, iyi bir bilgisayarı olmayan veya oyun desteği bulunmayan işletim sistemi kullanan kişiler için ideal çözümler haline geldi. Ancak bu servisler oyunları yerel sunucularında işleyerek aynı bir Twitch yayını gibi kullanıcısına aktarıyor. Buradaki temel fark, Twitch yayınlarındaki oyunu yayıncılar oynarken, bulut oyun servislerindeki oyunu siz oynuyorsunuz.

Twitch gibi bir platformda bile düşük gecikme ayarını açtığınızda minimum 3 saniyelik bir gecikme oluyor. Bu bulut oyun platformları için kabus gibi bir değer. Yani klavyeye bastığınız andaki komut veya FPS oyununda rakibinize ateş etmek için fareyi tıkladığınızdaki komut 3 saniyelik bir gecikme ile iletilir.

Bulut oyun platformları, bu tarz gecikmeleri en aza indirmek için oldukça gelişmiş bir internet altyapısı oluşturur. Ancak bu altyapıya ayak uydurmak için sizin de gelişmiş bir internete ihtiyacınız var.

Fiber altyapıdan yararlanarak gecikmeyi en aza indirebilir, 1.000 Mbps gibi bir hızla da bant genişliği gecikmesini ortadan kaldırarak sorunsuz ve lagsız bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Aynı Anda Birden Fazla Cihazınız İnternete Bağlanabilir

1.000 Mbps internet hızı, gördüğünüz gibi birçok işiniz için fazlasıyla yeterli ve daha birçok şey için yeterince yer var. Evinizde kullandığınız bilgisayarınız ve Netflix izlediğiniz televizyonunuz dışında kullandığınız cihazlar da olabilir. Bunlar arasında akıllı süpürge, akıllı fırın, akıllı klima gibi ürünlerle IP kameralar yer alıyor. Her biri bant genişliğinde bir yer kaplıyor ve internet deneyiminizi aşağıya çekebilir. Ancak 1.000 Mbps ile bu sorun da ortadan kalkıyor ve ağınızda oluşturdukları yük fark edilmeyecek hale geliyor.

TurkNet’e Geçiş Ne Kadar Sürer?

Geçiş genelde belgeleriniz eksiksiz olarak ulaştıktan sonra, kısa süre içinde içinde gerçekleşiyor. (Mevcut hizmetinizi TurkNet’e taşımak yerine diğer operatörden kullandığınız hizmeti önce iptal ettirip sonra TurkNet’ten sıfırdan yeni bir hat istediğinizde internetinizin kullanıma hazır olması daha uzun sürebiliyor.) Belgelerde herhangi bir eksik varsa (örneğin imza yok, tarih yok, kimliğinizi Online İşlemler veya Mobil Uygulama üzerinden yüklemediniz), işlemler maalesef uzayabiliyor. Bu yüzden belgelerinizi tam olarak doldurduğunuza dikkat edin.

Farklı operatörler arası internet transferi süresini etkileyen bir diğer faktör de teyit aramasına geç cevap vermeniz. Teyit aramasını yasa gereği zorunlu olduğu için, aranmanız ve sesli olarak operatör değişikliği onayınızı almaları gerekiyor. Sizi 0850 288 80 80 numarasından arayacaklar.

TurkNet’e Mevcut Aboneliğinizi İptal Ettirmeden Geçebilirsiniz

Müşteriler internet sitesindeki başvuru adımlarını uygulayarak veya telefon üzerinden başvuru yöntemini kullanarak TurkNet’e geçişleri için ilk adımı atıyor. Ardından TurkNet, müşteriler için tüm geçiş sürecini yöneterek zahmetsiz bir geçiş süreci sunuyor. Bu sayede size ayrılan mevcut portu kaybetme riski olmadan ve internetiniz neredeyse hiç kesilmeden geçiş yapabiliyorsunuz.

Diğer Operatörlerden TurkNet’e Nasıl Geçilir?

Sizin hiç yerinizden kalkmanıza gerek yok. Mevcut internet aboneliğinizi iptal etmeden TurkNet’e geçiş yapabilirsiniz. İlk olarak başvurunuzu yapıyorsunuz, ardından kurye ile kapınıza gelen operatör değişikliği belgelerini imzalamanız yeterli. TurkNet, sesli onayınızı aldıktan sonra değişiklik talebinizi operatörünüze iletiyor ve 48 saat içerisinde bu talebe cevap verilerek geçişiniz tamamlanıyor.

Farklı operatörlerden geçiş sürecini de, daha önce anlattığımız “3 Adımda Nasıl TurkNet’li Olurum?” rehberimizdeki ile benzer ilerliyor. Abonelik başvurusu işlemlerine geçmeden önce altyapı sorgulaması yaparak geçebileceğiniz tarifelere ve kullanabileceğiniz hız miktarına göz atabilirsiniz. Eğer Kablonet, Superonline veya Vodafone fiber altyapısı üzerinden hizmet alıyorsanız, operatör değişikliği işlemleri yapılamamaktadır.

Aboneliğinizi İptal Ettirmeden TurkNet’e Geçmenin Avantajları

Mevcut internet aboneliğinizi iptal ettirmeden TurkNet’e geçiş yaptığınız takdirde birçok avantaj elde etmiş olursunuz. İlk olarak abonelik işlemleriniz sıfır bir aboneliğe göre çok daha kısa sürüyor. Zaten halihazırda kullandığınız bir portunuz olduğunuz için onu da kaybetmemiş olursunuz.

Artı olarak sıfır aboneliklerde olan kurulum hizmeti ücretini ödemezsiniz. Yeni bir kurulum yapılmayacağı için böyle bir hizmete ihtiyacınız olmaz.

Port Kaybetme Riski Nedir?

TurkNet Başvurusunun İlk Adımı: Altyapı Sorgulama

Adresinizde kullanabileceğiniz altyapı ve hızı, müşterisi olacağınız internet servis sağlayıcısının sitesinden sorgulayabilirsiniz. Peki bu nasıl yapılıyor?

Türkiye’nin önde gelen internet servis sağlayıcılarından olan TurkNet, internet başvurusu öncesinde altyapınızın hangi teknolojiyi ve hangi hızı desteklediğini belirten bir Altyapı Sorgulama sistemine sahip. Bu sistem sayesinde adresinizdeki altyapının fiber, DSL ya da GigaFiber olup olmadığını görebilirsiniz.

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi iki şekilde çalışıyor; adres ile sorgulama ve sabit telefon numarası ile sorgulama. Her iki yöntemle altyapı sorgulama işlemleri şu şekilde;

TurkNet Adres ile Altyapı Sorgulama

TurkNet’in altyapı sorgulama sistemi, yukarıda da belirttiğimiz gibi hem adres hem de sabit telefon numarası üzerinden yapılabiliyor. Ancak günümüzde çoğu müşteri artık sabit telefon hattı kullanmıyor. En yaygın seçenek olan adresle altyapı sorgulama işlemi ise şu şekilde;

turknet altyapı sorgulama

Altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden Adres Bilgisi ile Sorgula seçeneğine tıklayın. Buradan sonra il, ilçe, mahalle, cadde, sokak, bina ve daire numaraları bilgilerini doldurarak Altyapı Sorgula butonuna tıklayın.

Sorgulama işlemi bittiğinde şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

turknet gigafiber

Bizim sorguladığımız örnek adreste 1.000 Mbps hıza kadar destek sunan GigaFiber bir altyapı hizmeti bulundu. TurkNet GigaFiber internet hizmetini 249,90 TL’ye sunuyor. Ayrıca sunulan hızı evinizde kullanırken altyapı kalitenize ek olarak bina, daire tesisatınızın ve modeminizin de önemli olduğunu belirtelim.

TurkNet’in altyapı sorgulama servisi, 1.000 Mbps’ye kadar destekleyen internet tesisatımız için bize GigaFiber paketini önerdi. Bu kısım, sorguladığınız adreste çıkacak olan tahmini hıza ve altyapı türüne göre değişiklik gösterecek. Hemen aşağısında da TurkNet’in kota ve taahhüt koymadığını hatırlatan, ayrıca 30 gün içinde %100 iade seçeneği sunan hizmetleri görülüyor.

Sabit Telefon Numarası ile Altyapı Sorgulama

Bu işlem için de yine altyapı sorgulama sistemine girdikten sonra, karşımıza çıkan Adres Bilgisi ile Sorgula ve Telefon No ile Sorgula seçeneklerinden bu sefer Telefon No ile Sorgula seçeneğine tıklayın.

Buradan sonra Sabit Telefon No Giriniz boşluğuna, adresinize kayıtlı ev/iş telefonu numarasını girerek, altyapı sorgulama sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Altyapınızın desteklediği hız, evinizde alabileceğiniz internet hizmeti hızını gösterir. Ancak altyapınızın gelişmesi veya Gigafiber altyapısına geçişinizin sağlanması durumunda 1.000 Mbps’e kadar çıkabilirsiniz.

TurkNet Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlk aşamada da bahsettiğimiz gibi başvuru işlemlerini iki kanaldan yapabiliyorsunuz: web sitesi ve 0850 288 80 80 telefon hattı. Başvuruyu online olarak yapmak isteyen kullanıcılar, bu sayfa üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

4 adımda online başvuru süreci ise şu şekilde;

1- İletişim Bilgileriniz

TurkNet, hizmet söyleşmesini hazırlamak için online başvuru formunun ilk adımında iletişim bilgilerinizi talep ediyor. Bu doğrultuda Ad/Soyad, e-posta adresi ve telefon numaranız isteniyor. Ayrıca kişisel veri aydınlatma formunu ve verilerinizin işlenmesini onayladığınız adım da bu aşamada.

turknet başvuru adımları

2- Adres Bilgileriniz

Online başvuru formunun ikinci aşamasında varsa halihazırda kullandığınız internet operatörünüzün bilgilerini girmeniz gerekiyor.

turknet başvuru formu - adres bilgileriİnternet Var seçeneğini seçip, mevcut internet servis sağlayıcının hizmet numarası (XDSL numarası) bilgisini girmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca farklı bir servis sağlayıcıdan geçiş yapmanız durumunda 240 TL’ye kadar, TurkNet GigaFiber servisine geçmeniz durumunda da 1.000 TL’ye kadar taahhüt cayma bedeli TurkNet tarafından karşılanıyor. Artık sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

3- Tercihler

Adres ve mevcut internet sağlayıcınızın bilgilerini doldurduktan sonraki aşamada, altyapınızın desteklediği hızı görebilirsiniz.

Üçüncü aşama penceresinde, yukarıda da belirttiğimiz gibi tercihlerinizi yapmanız istenmekte. İnternet Hız Seçimi kısmında altyapınızın desteklediği hızı içeren tarifeyi görebilirsiniz. Ek Hizmet Seçimi kısmından ek tercihlerinizi seçebilirsiniz. Örneğin modeminiz yoksa hem ADSL/VDSL hem de GigaFiber hızları destekleyen, yüksek WiFi performansı sunan, fiyat performans ürünü modemi avantajlı ödeme yöntemleri ile satın alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak sabit IP (static ip) hizmeti ve güvenli internet profili tercihlerinizi de yapabilirsiniz. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra sıra fatura tercihlerinize geliyor. Faturanızı yeşil dostu olarak e-posta adresinize mail olarak isteyebilirsiniz.

4- Kimlik ve Ödeme Bilgileri

Online başvuru sürecinin dördüncü ve son aşaması kimlik doğrulamasını içeriyor. Bu aşamada kimlik belgenizin bilgileri ve fatura için ödeme yöntemi bilgileriniz isteniyor. Ancak tercihlerinizde modem seçeneğini seçmeniz durumunda, bu ücretlendirme kartınızdan alınıyor ve o aşamada başka bir ödeme alınmıyor.

Adresinizde GigaFiber Yoksa Ne Yapacaksınız?

TurkNet, geçtiğimiz günlerde GigaFiber altyapı genişletme çalışmalarının bir parçası olarak, kullanıcıların altyapı taleplerini değerlendirmeye aldığı yeni bir başvuru sistemi duyurdu. Bu sistemle kullanıcılar adreslerini girerek, bulunduğu bölgeye TurkNet GigaFiber altyapısının gelmesini sağlayabiliyor.

TurkNet GigaFiber Altyapı Başvurusu Yapma

Bu işlem için öncelikle TurkNet’in GigaFiber İstiyorum sayfasına gidin. Bu sayfanın orta kısmında “GigaFiber istiyorum” adlı butona tıklayın. Açılan sayfada, sizden adresiniz istenecek. Adres bilginizi girdikten sonra, mevcut altyapı durumunuzu içeren bir mesaj göreceksiniz. Test adresimizde henüz GigaFiber altyapısı olmadığından, “Üzgünüz, “şimdilik” GigaFiber altyapınız bulunmuyor. Hemen altyapı talebinizi iletebilirsiniz.” mesajı ile karşılaşıyoruz.

turknet gigafiber sorgulama

Bu mesajın hemen altında, GigaFiber altyapısı talebinizi iletebilmeniz için iletişim bilgilerinizi doldurmalısınız. Ardından ise Kişisel Veri Aydınlatma Metni’ni okuyup onaylayarak “Adresime GigaFiber İstiyorum” butonuna basın.

TurkNet web sitesinde yapmanız gereken işlemler bu kadar. Şimdi tek yapmanız gereken, başvuru sırasında verdiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama linkini kullanarak başvurunuzu gerçekleştirmek olacaktır. TurkNet, adresinizdeki taleplere göre durumu değerlendirecek ve GigaFiber çalışmaları için listeye ekleyecektir.


TurkNet sponsorluğunda Technopat okurlarına yararlı olması için hazırlanmıştır: https://www.technopat.net/turknet bölümünde internet odaklı yardımcı makalelerimizi bulabilirsiniz.

– Advertorial / Reklam –

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih