Stack Overflow Yeni OverflowAI Yapay Zeka Aracını Duyurdu

Stack Overflow, yeni bir Visual Studio Code uzantısının merkezi bir rol oynayacağı OverflowAI adlı kendi üretken yapay zeka girişimini duyurdu.

OverflowAI programının arkasındaki ana fikir, geliştiricilerin ve kuruluşların ihtiyaç duydukları bilgileri daha kolay bulmalarına ve kullanmalarına yardımcı olmak için üretken yapay zeka yeteneklerini kullanmak.

Soru-Cevap merkezli kodlama yardım sitesiyle tanınan şirket, Berlin’deki WeAreDevelopers Dünya Kongresi’nde yalnızca OverflowAI’nin yeteneklerinin erken önizlemelerini sergiledi.

Şirket, 27 Temmuz tarihli bir haber bülteninde, “Birkaç aydır Stack Overflow, topluluk ve yapay zekanın GenAI’nin yörüngesindeki büyümenin kaçınılmaz bir sonraki aşaması olarak bir araya gelmesine yönelik vizyonunu özetliyor” dedi.

Bununla birlikte, geliştiriciler önümüzdeki ayın sonlarında başlayacak sınırlı alfa programları için Stack Overflow Labs sitesinde kaydolabilecekler. Erken aşamadaki OverflowAI projesi, birden fazla alanı etkileyen çalışmalarda bir düzineden fazla yeni özellik, işlev ve yeteneğe sahip.

lk alfa programları, geliştirici konferansının açılış konuşması aşamasında paylaşılan ve “kullanıcıların neler talep edebileceği” olarak tanımlanan altı girişim bulunuyor.

Bu altı program, Teams için Stack Overflow için dördü, geliştiriciler ve teknoloji uzmanları için şirketin Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformu ve şirketin halka açık platformu için iki program içeriyor.

Visual Studio Magazine okuyucularının muhtemelen en çok ilgisini çekecek olan, Teams altına giren çalışmalarda yer alan yeni VS Code aracı.

OverflowAI duyurusunda, “Geliştiriciler zamanlarının çoğunu bir IDE’de harcıyor ve Stack Overflow, kodlayıcıların akışlarını bozmadan çözümler bulmasına yardımcı olmak istiyor” dedi.

Kod akışını bozmadan yapay zekaya farklı sorular sorarak yanıt oluşturma.

Şirket bunu desteklemek adına Visual Studio Code için OverflowAI tarafından desteklenen bir IDE uzantısı üzerinde çalışıyor. Bu uzantı, geliştiricilerinize kişiselleştirilmiş bir özet sağlamak için hem genel platformdan hem de özel Stack Overflow for Teams örneğinizden doğrulanmış içeriği çekiyor.

Bir SO Labs deneyi olan araç, geliştiricilerin yukarıda belirtilen iki platformla (Teams ve genel site) sorunsuz bir şekilde etkileşim kurmasını sağlıyor.

Şirket, “Visual Studio Code için Yığın Taşması, geliştiricilere sorunları verimli bir şekilde nasıl çözeceklerine dair kişiselleştirilmiş bir özet ve bilgilerini genişletmek için içgörüler sağlamak üzere Genel ve Özel Yığın Taşması’ndan doğrulanmış içeriği çeken eşleştirilmiş bir programcıdır” dedi.

Visual Studio Code Aracı

Visual Studio Code için Yığın Taşması, geliştiricilere sorunları verimli bir şekilde nasıl çözeceklerine dair kişiselleştirilmiş bir özet sunuyor. VS Code aracı, şirketin yeni OverflowAI çabası için doğal bir uyum. Şirketin yakın tarihli 90.000 geliştirici anketi, yanıt verenlerin yüzde 73’ünün IDE olarak VS Code kullandığını belirtiyor.

Araç için SO tarafından listelenen özellik seti şunları içerir:

  • Hem dahili Stack Overflow for Teams hem de harici Stack Overflow topluluğu için arama sonuçları
  • Çıktının kalitesini güçlendirmeye yardımcı olan geri bildirim araçları
  • Kodu açıklamak için kodu vurgulayın
  • Etiket ve başlık önerileri ile taslak oluşturarak yeni sorular veya makaleler oluşturabilme

Şirket, şu an itibariyle bu aracın yalnızca Stack Overflow for Teams ürününün İşletme ve Kurumsal katmanında kullanılabileceğini, ancak aracı gelecekte diğer katmanlara sunmayı keşfetmeyi planladığını söyledi.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih