Qualcomm Oryon CPU Özellikleri Ortaya Çıktı

Qualcomm, geçtiğimiz aylarda Oryon CPU’lu tabletleri test etmeye başlamıştı. Oryon, “Hamoa” kod adıyla Windows cihazlarına yönelik yonga setlerinde yer alacak. Daha önceki sızıntılarda sadece 12 çekirdekli bir kurulumdan haberdardık ancak yeni bilgiler Qualcomm’un daha farklı kurulumlarla geleceğini gösteriyor.

WinFuture, bazı belgelerde C8350, SC8350X, SC8370, SC8370XP ile birlikte SC8380 ve SC8380XP dahil olmak üzere bazı model numaralarını ortaya çıkardı. SC8380 ve SC8380XP 12 çekirdekli varyantlardır ve sekiz yüksek performans çekirdeği, dört verimlilik çekirdekleriyle öne çıkacaklar. Bu 12 çekirdekli varyantlar Snapdragon 8cx Gen 4 markası altında pazarlanacak. SC8350 ve SC8370 ise sırasıyla dört ve altı performans çekirdeğine sahip olacak.

Son olarak tüm bu yonga setlerinin aynı anda piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz net değil. Ancak yeni Hamoa yongalarının ekim ayında Snapdragon 8 Gen 3 ile aynı etkinlikte tanıtılması bekleniyor. Ek olarak Hamoa destekli ilk cihazların 2024’ün başlarında piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Peki siz Qualcomm Oryon ne düşünüyorsunuz?

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih