Opera Aria Artık iOS’ta da Kullanılabiliyor

Opera, Aria adını verdiği yapay zeka asistanının artık iOS platformunda da kullanılabilir olduğunu duyurdu. Haziran ayında masaüstünde kullanıma sunulan özellik, ChatGPT yaratıcısı OpenAI ile yapılan bir ortaklıktan ortaya çıkmış durumda. Opera, tüm büyük masaüstü ve mobil platformlarda kullanılabilen Aria’nın masaüstü ve Android’de 1 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını söylüyor.

Aria soruları yanıtlayabiliyor ve etkin web sayfaları etrafındaki bağlama yanıt vereiliyor. Asistan, gerçek zamanlı web sonuçları için Opera’nın Composer mimarisini kullanırken OpenAI GPT API’den yararlanıyor. Yapay zeka robotu bir kez etkinleştirildiğinde akıllı içgörüler, yenilikçi fikirler ve duyarlı sesli komutlar sunuyor. Aria’ya Opera iOS uygulamasındaki “daha fazla” menüsünden (altta en sağdaki sekme) erişilebiliyor.

iOS için Opera, sohbet robotuna ek olarak yerleşik bir reklam engelleyici içeriyor ve siteler arası izlemeyi sınırlayan Apple Intelligent Tracking Prevention’ı destekliyor. Tarayıcı ayrıca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yerleşik bir VPN hizmetine sahip.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih