Netflix, Oyun Yayınlamak İçin Testlere Başladı

Netflix sonunda video oyunlarını yayınlamaya başlıyor. Şirket bugün bulut üzerinden yayınlanan oyunların ilk testlerini başlattı. Pazartesi gününden itibaren Kanada ve Birleşik Krallık’taki bazı Netflix aboneleri, belirli TV’lerde, bağlı TV cihazlarında ve web’de Netflix.com üzerinden yayınlanan Netflix oyunlarını izleyebilecek.

Netflix’in oyunlardan sorumlu başkanı Mike Verdu, bir blog gönderisinde yeni başlayan testleri “az sayıda üyeye” yönelik “sınırlı bir beta testi” olarak nitelendirdi. Bu nedenle Kanada ve Birleşik Krallık’taki tüm aboneler bu testlere hemen katılamayacak.

Şirket, mobil oyunlarını ilk olarak Kasım 2021’de aboneler için ücretsiz olarak kullanıma sundu. Şu ana kadar bu içerikler yalnızca iOS ve Android platformu için mevcuttu. Ancak şu anda oyunları bulut akışı üzerinden TV’lere ve web tarayıcılarına getirerek, aboneler potansiyel olarak Netflix’in başlıklarını çok daha fazla yerde oynatabilecekler.

Şu anda mevcut olan iki oyun Oxenfree ve Molehew’s Mining Adventure. Oyunları TV’de oynarken akıllı telefonunuzla da kontrol edebileceksiniz. Sözcü Chrissy Kelleher, Android’de denetleyiciye Netflix uygulaması aracılığıyla erişilebilecekken, iOS’ta özel bir denetleyici uygulaması indirilmesi gerektiğini söyledi. Web’deki oyunlara erişiminiz varsa, onları bir fare ve klavye ile oynayabileceksiniz.

Şimdilik Netflix’in oyunlarını destekleyecek TV’ler ve bağlı TV cihazları:

  • Amazon Fire TV akış medya oynatıcıları
  • Google TV ile Chromecast
  • LG TV’ler
  • NVIDIA Shield TV
  • Roku cihazları ve TV’ler
  • Samsung Akıllı TV’ler
  • Walmart Onn

Kendisini psikoloji ve bilim dalına adamış ancak teknolojiden hiçbir zaman uzak kalamayan, bilgilerini dış dünyaya aktarıp bilginin paylaştıkça çoğaldığı düşüncesini savunan teknoloji yazarı.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih