HONOR Pad X9 Özellikleri – Technopat

HONOR’un eğlence amacına yönelik geliştirip tasarladığı yeni tableti Pad X9, Temmuz başında tanıtılmıştı. Tablet, özellikle ekranın öne çıkan detaylarına göz attığımızda oldukça dikkat çekici. Peki HONOR Pad X9 özellikleri ile ne sunuyor?

HONOR Pad X9 Özellikleri

HONOR, eğlence tableti olarak lanse ettiği Pad X9’u tam da bu söylemine göre tasarlamış. Uygun fiyatlı bir tablet olan HONOR Pad X9, bünyesinde Qualcomm Snapdragon 685 çipset barındırıyor. Bu çipset 4 adet 2.8 GHz hızında çalışan ARM Cortex-A73 (Kryo) ve 4 adet 1.8 GHz hızında çalışan ARM Cortex-A53 çekirdekleriyle birlikte toplamda 8 çekirdekli bir işlemci sunuyor. Ayrıca bu işlemcinin yanında grafik yükleri için Adreno 610 GPU yer alıyor.

Honor Pad X9 satın almak için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

HONOR’un belirlediği eğlence ve multimedya deneyimi kriterleri ise şu şekilde:

1- Büyük Ekran

2- Stereo Hoparlörler

3- Geniş Depolama Alanı

4- Uzun Pil Ömrü

Honor Pad X9 Özellikleri

Ekran

Bir eğlence tableti için en önemli unsurlardan biri ekran diyebiliriz. HONOR da bu sebeple, HONOR Pad X9’un ekranından herhangi bir tasarrufa gitmemiş.

11.5 inç boyutunda IPS tabanlı TFT LCD HONOR Fullview bir panelle gelen ekran, 120 Hz yenileme hızı sunuyor. Ayrıca söz konusu ekranın çözünürlüğü de 2K (2000 x 1200).

120 Hz gibi bir yenileme hızını üst düzey tabletlerde görüyoruz. HONOR Pad X9 ise, eğlence tableti unvanının hakkını vererek bu hızı uygun fiyatla sunmayı hedefliyor. 120 Hz yenileme hızı ile kullanıcılar oyunları daha akıcı oynarken yüksek yenileme hızına sahip içerikleri de tüketebiliyorlar. Bununla birlikte cihazın arayüzü de oldukça akıcı hissediliyor.

120Hz’e kadar ayarlanabilen yenileme hızıyla HONOR Pad X9, kullanıcılarına belirli uygulamalarda akıcı bir görsel deneyim sunarken aynı zamanda e-kitap gibi bataryayı daha az zorlayıcı uygulamalarda pil tasarrufunu da sağlıyor. Cihazın kullanım sıklığına göre yenileme özelliğini otomatik ve akıllı bir şekilde değiştirmesine de olanak tanıyor.

Kamera

HONOR, eğlence tableti için kamera konusunda büyük bir yenilik sunmuyor. Cihazın arka tarafında 5 MP çözünürlüğe sahip Fno2.2 AF destekli kamera bulunuyor. Ön tarafta ise yine aynı özelliklere sahip bir selfie kamerası mevcut. Kameraların HDR, hızlandırılmış fotoğraf modu, zamanlanmış fotoğrafçılık, selfie çevirme gibi özellikler sunduğunu da belirtelim.

Honor Pad X9

Batarya

Eğlence tableti için işlem gücü ve ekrandan sonra en önemli nokta batarya diyebiliriz. HONOR Pad X9, bünyesinde 7250 mAh kapasiteli bir batarya barındırıyor. Cihaz bu batarya sayesinde tam şarjla 13 saat video oynatabiliyor.

Bağlantı Seçenekleri

HONOR Pad X9, Qualcomm Snapdragon 685’in limitlerinde olduğu için maalesef en güncel teknolojileri desteklemiyor. Ancak yine de Wi-Fi 5 (802.11ac) ve Bluetooth 5.1 desteği sayesinde kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamasını beklemiyoruz. Cihazın şarj bağlantısı ise OTG desteği bulunan Type-C portu üzerinden gerçekleştiriliyor.

6 Hoparlörlü Ses Sistemi

HONOR Histen’ın desteğini alan HONOR Pad X9, Surround 6 hoparlörlü tasarım, sesi alt hoparlörden de almanızı sağlayarak sesin mekansal dağılımı iyileştiriyor ve kullanıcıların izleme deneyimini zenginleştiriyor. Aşağı doğru yönlendirilen alt kısımdaki iki hoparlörün sesi yüzeylerden yansıyarak dinleyiciler için daha sinematik bir surround ses deneyimi sunarken, canlı ve dinamik 360° sesler ile kullanıcısını atmosferin içine dahil ediyor.

Daha geniş frekans aralığında ses üretilmesini sağlayan altı stereo hoparlör sistemi, daha kaliteli, yüksek, orta ve düşük frekans sesler oluşturuyor. Yüksek ses seviyelerinde bile sesin kalitesinin korunmasını sağladığı gibi ayrıca seste oluşan bozulmaları da önleyerek ses detaylarını koruyor ve kullanıcısının izlediği içerik ile bütünleşmesini sağlıyor.

HONOR Pad X9’daki Vokal Geliştirme teknolojisi, insan sesini akıllıca ayırt ederek vokalleri vurguluyor ve daha doğru ses lokalizasyonunun oluşmasına imkan tanıyor. Bu özellik sayesinde online derslerin sesleri daha net hale geliyor ve HONOR Pad X9 online veya hibrit olarak kurslara katılım sağlayan bütün öğrenciler için harika bir seçenek oluyor.

İşletim Sistemi ve Yazılımsal Özellikler

HONOR Pad X9, güncellenmiş ve kişiselleştirilmiş özellikler sunan yeni Android 13 tabanlı MagicOS 7.1 ile birlikte kullanıcılarla buluşuyor.

Bildirimleri görüntülemek için aynı anda birden fazla HONOR cihazını kullanılabilmesine olanak sağlayan HONOR Connect, tek bir ekranda cihazlar arasında dosya aktarımı yapabiliyor. Tabletin devasa ekranı ve yüksek çözünürlüğü, bölünmüş ekran görüntülemeye mümkün kılan iki yerleşik MagicOS özelliğine sahip APP Multiplier aracılığıyla daha fazla çoklu görev olasılığına zemin oluşturuyor.

Google Kids Space desteği ile HONOR Pad X9, çocukların güvenli olan içerikleri keşfetmelerine oluşturmalarına ve öğrenmelerine yardımcı oluyor. Kullanıcılar, Family Link uygulaması ile görüntülenebilecek içeriği yönetebiliyor ve ekran süresi sınırları belirleyebiliyor. Bu sayede ebeveynler gönül rahatlığıyla çocuklarının tabletleri ile vakit geçirmesine izin veriyor.

HONOR Pad X9 Teknik Özellikleri

HONOR Pad X9
İşlemci Qualcomm Snapdragon 685 4G
– 4x 2.8 GHz ARM Cortex-A73 (Kryo)
– 4x 1.8 GHz ARM Cortex-A53
– Adreno 610
RAM ve Depolama – 4 GB RAM (+3 GB Sanal RAM)
– 128 GB Depolama
Ekran 2K HONOR Fullview Ekran
– IPS (TFT LCD) Panel
– 120 Hz Dinamik Yenileme Hızı
– 2000×1200 Piksel Çözünürlük
– %86 Ekran Gövde Oranı
– %100 sRGB
– 400 Nit Parlaklık
Kamera 5MP Ana Kamera
– Fno2.2 AF
– f/2.2 Diyafram Açıklığı5 MP Selfie Kamerası
– Fno2.2 AF
– f/2.2 Diyafram AçıklığıHDR, hızlandırılmış fotoğraf modu, zamanlanmış fotoğrafçılık, selfie çevirme
Batarya 7250 mAh Kapasite
– 13 Saat Video Oynatımı
Bağlantı Seçenekleri – Wi-Fi 5 (802.11ac)
– Bluetooth 5.1
– USB Type-C
İşletim Sistemi Android 13
– MagicOS 7.1
Kutu İçeriği 1) Tabletx1
2) Batarya (dahil) x1
3) Şarj Aleti x1
4) Type-C Kablo x1
5) Hızlı Başlangıç Kılavuzu x1
6) Garanti Kartı (Ülkeye Bağlı) x1

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih