HarmonyOS 4 Tanıtıldı! İşte Yenilikleri

Huawei Geliştirici Konferansı 2023 sırasında akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı saatler için yeni kişiselleştirme seçenekleriyle eksiksiz bir görsel yeniden tasarım getiren HarmonyOS 4 mobil işletim sistemi duyuruldu. İşte HarmonyOS 4 ile gelen yenilikler.

HarmonyOS 4 Yenilikleri

HarmonyOS 4 ile birlikte ana ekrandan başlayarak Huawei, çoklu kombinasyonlar ve özelleştirme seçenekleriyle sistem yazı tiplerini, renkleri, saati ve widget stillerini değiştirme yeteneği getiriyor. Kullanıcılar ayrıca favori emojilerini seçerek emoji duvar kağıtlarını ve ana ekranlarını ayarlayabilecek.

Huawei ayrıca emoji paketini animasyonlu seçeneklerle güncelliyor. Panorama Hava Durumu, hava durumu değişiklikleriyle ilgili gerçek zamanlı güncellemelerle kilit ekranınızda günlük tahmini ayarlamanıza olanak tanınıyor.

Bildirim merkezi ayrıca, gelen uyarıları tercihinize göre bölme seçeneğiyle elden geçiriliyor. Ek olarak kullanıcılar tercih ettikleri uygulama bildirimlerini sabitleyebilecek ve uygulamayı açmadan doğrudan bildirim merkezinden onlarla etkileşim kurabilecek.

Canlı Pencere, Huawei’nin Apple’ın Dinamik Adası’ndan ilham almış diyebiliriz. Desteklenen uygulamalar, gerçek zamanlı uyarıları ve bildirimleri cihazınızın köşesindeki hap şeklindeki bir simgede gösteriliyor ve uygulamayla etkileşim kurmak için tek bir dokunuşla pencereyi genişletebiliyorsunuz. Bu özellik akıllı telefonlara, tabletlere ve akıllı saatlere geliyor ve Huawei’nin birinci taraf uygulamalarının birçoğunun yanı sıra büyüyen geliştirici listesinden üçüncü taraf uygulamalarla çalışacak.

Huawei, ana ekrana yerleştirilebilecek farklı boyutlarda daha geniş bir uygulama ve yardımcı program yelpazesinden daha fazla araç kutusu (widget) seçeneği ekliyor. Süper aktarım istasyonunun sistem çapında kopyalama özelliği, birden çok dosya, metin ve görüntüyü istiflemenize ve bunları uygulamalar ve desteklenen HarmonyOS cihazları arasında aktarmanıza olanak tanıyor.

Süreklilik özellikleri, içeriği ve diğer uygulamaları arabanızın ekranına ışınlamanıza olanak tanıyan HarmonyOS bilgi-eğlence sistemlerini çalıştıran arabaları kapsayacak şekilde genişletilmiş durumda.

Huawei, HarmonyOS 4’ün daha az güç kullanırken daha hızlı uygulama başlatma ve daha akıcı animasyonlarla %20 daha iyi performans sunduğu iddia edilen elden geçirilmiş bir Ark Engine getiriyor. HarmonyOS 4 ayrıca gelişmiş izin izleme seçenekleri, uygulama yükleme uyarıları ve kişisel bilgilere erişimin kısıtlanması dahil olmak üzere çeşitli güvenlik iyileştirmeleri getiriyor.

HarmonyOS 4 genel beta sürümü, bugünden itibaren Mate50 serisi, P60 serisi ve Mate X3 dahil olmak üzere 34 cihazda Huawei’den edinilebiliyor. Daha sonra beta programı P40, Mate 30, nova 9 ve nova 10 serisi dahil olmak üzere 35 cihaz daha genişleyecek.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih