Final Fantasy XIV Nihayet Xbox’a Geliyor

Square Enix’in Final Fantasy serisi, yıllardır en Xbox sürümüne sahip değil. Xbox başkanı Phil Spencer, oyun yönetmeni Naoki Yoshida ile birlikte MMORPG’nin sonunda Xbox konsollarına geleceğini duyurdu.

Final Fantasy XIV şimdiye kadar PC, PlayStation 3, PlayStation 4 ve PlayStation 5’te mevcuttu.  En az 2019’dan beri modern A Realm Reborn sürümü için bir Xbox konsol sürümü üzerinde çalışılıyor.

14. oyun, hem Xbox Series X hem de S sistemlerine ve diğer platformlarla çapraz oyun desteğiyle geliyor. Xbox Series X, MMO’nun 4K çözünürlükte oynatılmasını desteklerken hem X hem de S, son nesil platformlara kıyasla daha hızlı yükleme sürelerini destekleyecek.

Final Fantasy XIV’ün Xbox Series X|S sürümü 2024 baharında çıkacak. Platform için açık beta Yama 6.5X döngüsüyle başlayacak. İlerleme yaklaşan Dawntrail genişletmesiyle tam oyun yayınlandıktan sonra aktarılacak. Ayrıca Final Fantasy XIV Çevrimiçi Genişletilmiş Ücretsiz Deneme Sürümü de Xbox’a geliyor. A Realm Reborn ile Heavensward ve Stormblood genişletmelerine sınırsız erişim sağlıyor ve 70. seviyeye kadar ücretsiz olarak sunuluyor.

Spencer, şirketlerin gelecekte daha fazla işbirliği yapmak istediğini de sözlerine ekledi. Bu, Xbox platformlarında eksik olan diğer Final Fantasy oyunlarının nihayet geldiğini ima ediyor olabilir.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih