Facebook Messenger, SMS Mesajları İçin Desteği Sonlandırıyor

Meta, Facebook Messenger uygulamasının Eylül ayından itibaren artık SMS mesajları için destek sunmayacağını duyurdu. Uygulama içi bildirimler ve güncellenmiş bir destek sayfası aracılığıyla duyurulan değişiklik, varsayılan metin mesajlaşma uygulaması olarak Messenger’a güvenen Android kullanıcılarının önümüzdeki ay başka bir SMS uygulamasına geçmek zorunda kalacakları anlamına geliyor.

Messenger, SMS desteğini ilk olarak 2012’de etkinleştirmiş ancak bir yıl sonra sonlandırmıştı. 2016’da Facebook, SMS özelliklerini Messenger’ın internet tabanlı sohbetlerinden ayrı tutarak SMS özelliklerini yeniden kullanıma sundu. Uygulamadaki SMS dizileri, varsayılan maviye kıyasla farklı bir mor tema kullandı ve Facebook, SMS deneyimini geliştirilmiş bir sürüm olarak pazarladı.

Meta, değişikliği ayrıntılı olarak açıklamadı ve yalnızca “Mobil ağınızdan gönderilen SMS mesajlarını göndermek ve almak için artık Messenger’ı kullanamayacaksınız” dedi. Öte yandan SMS desteğinin kaldırılması, Messenger’ın şifreli mesajlaşma ve sosyal iletişim için gelişmiş özelliklerini vurgulaması nedeniyle bir strateji değişikliğini yansıtabilir.

Messenger’ı Android cihazınız için varsayılan SMS mesajlaşma uygulamanız olarak kullanıyorsanız, 28 Eylül 2023’ten sonra uygulamanızı güncellediğinizde artık hücresel ağınız tarafından gönderilen SMS mesajlarını göndermek ve almak için Messenger’ı kullanamayacaksınız.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih