Beş Büyük Teknoloji Devi ARM’nin Halka Arzına Destek Verecek

Bloomberg ve Nikkei’nin konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, yüksek teknoloji devleri dört gözle ARM’nin yaklaşan ilk halka arzında ana yatırımcı olmak için bekliyor. Dev dediysek, bunlar gerçekten dev şirketler; Amazon, Apple, Intel, NVIDIA ve Samsung.

Zaten ARM’nin teknoloji dünyasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu her fırsatta dile getiriyoruz. Hatırlayacak olursanız NVIDIA, 2020 sonlarına doğru ARM’yi satın aldığını duyurmuştu. Devamında sayısız engel, haber ve söylentinin ardından anlaşmanın resmen iptal olduğu açıklandı.

Bloomberg’in tahminlerine göre, bu halka arz 10 milyar dolara kadar para toplayabilir ve ARM’nin değerini 60-70 milyar dolara kadar yükseltebilir. SoftBank Group bünyesinde olan ARM, yılın en büyük teknoloji halka arzına hazırlanıyor ve katılımları konusunda aylardır büyük müşterilerle görüşüyor. Strateji ise şu şekilde: Listeleme sırasında hisse senedi fiyat istikrarını sağlamak amacıyla bu işlemci geliştiricilerine orta ila uzun vadeli hissedarlık teklif etmek.

ARM’nin çip tasarımları üzerindeki küresel etkisi yadsınamaz. Akıllı telefon sektöründe Arm tabanlı SoC’ler %100’e yakın bir pazar payına sahip. Tüketici elektroniği endüstrisinde de büyük bir paya sahipler. Dahası, Apple ve Qualcomm’un çabaları sayesinde ARM teknolojileri PC endüstrisinde de ilgi görmeye başladı. Şirketin önemini anlamak için bir başka bilgi: ARM’nin tarihi boyunca bünyesi içindeki mimarilere dayanan 250 milyardan fazla çip üretildi.

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih