Apple, Üretken Yapay Zekasını 2024 İçinde Sunmayabilir

Google ve Microsoft cephesi ürünlerine yapay zekayı entegre etmek için kıyasıya yarışırken Apple bu konuda biraz daha temkinli bir tutum sergiliyor. Apple, üretken yapay zeka alanında henüz kayda değer bir duyuru yapmadı ve ünlü analist Ming-Chi Kuo bu tutumun önümüzdeki yıl da devam edeceğini düşünüyor.

Kuo, Apple’ın yapay zeka yutturmaca treninden kaçındığını ve gelecek yıl tüketiciler için donanımına üretken yapay zeka özellikleri eklemeyeceğini öne sürerken şunları paylaşıyor: “Şu anda, Apple’ın yapay zeka uç bilişim ve donanım ürünlerini 2024’te entegre edeceğine dair bir işaret yok, bu nedenle Apple’ın ve tedarik zincirinin hisse senedi fiyatlarından yararlanmak zor.”

Analist, Apple’ın teknolojideki ilerlemesinin “rakiplerinin önemli ölçüde gerisinde” olduğuna inanıyor. Buna karşılık OpenAI ve Google gibi şirketler bu alanda önemli duyurular yaptı. Google, yapay zekayı Google Haritalar ve YouTube gibi birçok hizmetine entegre etti.

Apple’ın dahili olarak üretici yapay zeka üzerinde çalıştığına dair söylentiler var. Şirket görünüşe göre şu anda şirketin mühendisleri tarafından kullanılan kendi ChatGPT benzeri sohbet robotunu geliştiriyor. Apple’ın bunu yayınlamayı düşünmediği de bilgiler arasında.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.

Dapatkan lebih banyak MangTekno di kotak masuk Anda!

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple

Invalid email address

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Berita, ulasan, opini, dan panduan kami yang mudah diikuti dapat mengubah setiap pemilik iPhone menjadi penggemar Apple
Dengan mengirimkan informasi Anda, Anda setuju dengan
dan
dan berusia 16 tahun atau lebih